Gdzie w Ostrołęce odzyskać dane z dysku?

CYFROWE DANE MAJĄ SWOJĄ DATĘ WAŻNOŚCI

{inf. dla typowego laika}

Odzyskać dane z dysku. Wyobraź sobie, że twoje zdjęcia ze świetnego wypadu wakacyjnego i wiele rodzinnych albumów, które zapisałeś na pen-drive i odłożyłeś go w bezpiecznie miejsce – ZNIKNĄ. Wyobraź sobie, że wszystkie ważne dla ciebie dokumenty, które “zarchiwizowałeś” na dysku przenośnym, czy flash-u, lub karcie pamięci zostaną utracone.

Czujesz to?

TO JUŻ SIĘ STAŁO – może żyjesz z przekonaniem, że leżą sobie bezpieczne i pewne, ALE nie.

Dlaczego?

Dyski o niefizycznym zapisie muszą być co jakiś czas ”podładowywane” inaczej w ciągu kilku lat stracą swój ładunek. I gdy będziesz chciał coś z nich przejrzeć może się okazać, że to ‘COŚ’ już dawno stamtąd sobie uleciało. Odzyskanie takich danych jest jak najbardziej możliwe i tym się między innymi zajmujemy w naszym serwisie komputerowym. Czasami uszkodzenie jest na tyle duże, że pojawia się konieczność wysłania dysku do laboratorium.

Gdzie w takim razie najbezpieczniej jest przechowywać swoje dane?

Proponujemy – M-Disc (kamienna płyta) za 25 dysków zapłacimy ok. 300 zł. Wypalanie płyt umożliwia kilka niedrogich modeli nagrywarek firmy LG, np. GH22NS90-M za około 100 zł. Dane na płytach M-Disc są zapisywane w warstwie materiału podobnego do kamienia. Ich producent gwarantuje 1000-letnią trwałość.

Znajdź nas na Facebooku i śledź komputerowe nowinki.

Share this Post!

About the Author : Maciej Parzych