Fałszywe SMS-y z dopłatą za paczkę.

Niedawno otrzymaliśmy informację, że cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery wiadomości SMS, podszywając się m.in. pod Pocztę Polską i innych operatorów. Pamiętajcie Państwo, że nie wysyłają oni komunikatów ani SMS-ów o potrzebie dokonania dodatkowej płatności by otrzymać paczkę. Prosimy o zachowanie czujności i dokładne czytanie przychodzących SMS-ów.

Cyberprzestępcy wiedzą, że w okresach takich jak ten, wiele osób zamawia przeróżne rzeczy przez Internet. Wykorzystują to do swoich potrzeb, wysyłając takie fałszywe SMS-y do losowych osób licząc na szczęście. Takiego SMS-a mogą się Państwo spodziewać bez względu na to czy oczekują Państwo przesyłki czy nie.

Poczta Polska S.A. współpracuje z państwowymi instytucjami zajmującymi się bezpieczeństwem sieci i walką z cyberprzestępczością, aby skutecznie chronić dane Klientów korzystających z usług firmy.

W przypadku otrzymania fałszywej wiadomości sprawę można zgłaszać na policję a także poinformować Pocztę Polską na adres:

cyberbezpieczenstwo@poczta-polska.pl

Po pomoc i wspacie techniczne można również zadzwonić na naszą centrale +29 764 63 33, lub skontaktować się mailowo na adres: bok@plik24.pl

Share this Post!

About the Author : Mateusz Zaczkowski