ZAKUP ZASILANIE AWARYJNE UPS

Mnóstwo osób nie posiadało zasilaczy UPS! Teraz generują straty

W piątek przez Ostrołękę i przez wiele innych Polskich miast, przeszła nawałnica, która zniszczyła auta, wyrywała drzewa, zrywała dachy domów, wybijała szyby, porywała wszystko w powietrze to co nie było w żaden sposób umocowane, powalała bilbordy. Oprócz tego typu zniszczeń było też wiele awarii serwerów i komputerów.

Najczęstszą przyczyną uszkodzeń komputerów podczas burzy jest przepięcie w linii energetycznej lub impuls elektromagnetyczny towarzyszący wyładowaniu atmosferycznemu. Zdarza się, że zabezpieczenie w zasilaczu nie zadziała lub okaże się niewystarczające. W takim przypadku oprócz zasilacza mogą uszkodzić się pozostałe elementy komputera.

Jednym z rozwiązań mogących zapobiec takich sytuacji jest stosowanie zasilaczy awaryjnych UPS, które minimalizują ryzyko uszkodzenia komputera spowodowane przepięciom.

Stosowanie zasilacza nie gwarantuje stuprocentowej pewności bezpieczeństwa ale znacznie minimalizuje ryzyko. Zobacz piątkową nawałnice, którą udało nam się zarejestrować. Filmik poniżej: zasubskrybuj i udostępnij.

Share this Post!

About the Author : Maciej Parzych