Co to jest Print Screen?

Print Screen to inaczej zdjęcie obrazu wyświetlanego na monitorze, które można wykonać w systemie Windows naciskając klawisz z napisem Print Screen w połączeniu z klawiszem Alt. W zależności od klawiatury napisy mogą być skrócone np: “PRT SCR”.

Wizualizacja przyciskuPołożenie na klawiaturze

 

Instrukcja jak wykonać Print Screen okna.

1. Najeżdzamy myszką i przyciskamy na okno które chcemy pokazać w zgłoszeniu.

2. Naciskamy i trzymamy klawisz “ALT” i dołączamy klawisz “Print Screen”, puszczamy oba przyciski, zdjęcie ekranu zapisuje się do pamięci podręcznej komputera.

3. Otwieramy wiadomość e-mail, klikamy myszką na trześć maila a następnie przyciskamy i trzymamy klawisz “CTRL” i dołączamy klawisz “V”, puszczamy oba przyciski, w tym momencie zdjęcie okna które nas interesuje powinno ukazać się w mailu.

4. Można również zapisać Print Screena do pliku, czyli po wykonaniu pierwszego i drugiego punktu z powyższej instrukcji:

– otwieramy program “Paint”,  jest on w menu Start windowsa

– klikamy prawym przyciskiem myszy na nowo otwartej białej karcie

– a następnie przyciskamy i trzymamy klawisz “CTRL” i dołączamy klawisz “V”, puszczamy oba przyciski, w tym momencie zdjęcie okna które nas interesuje powinno ukazać się na ekranie

– zapisujemy plik przez kliknięcie w lewym górnym rogu takiej ikonki  , po kliknięciu ikonki rozwinie się menu, klikamy zapisz i wybieramy ścieżkę gdzie ma być zapisany plik, zatwierdzamy klawiszem zapisz

Share this Post!

About the Author : Redaktor