PRZENIESIENIE KASY FISKALNEJ Z UPADŁEGO SERWISU

Bywa tak że czasami nie potrafimy się dogadać z naszym dotychczasowym serwisantem naszej kasy fiskalnej. Bądź po po prostu nie odpowiada nam jakość wykonywanych przez niego usług albo takowy punkt serwisowy upadł. Jeśli zastanawiasz się co w takiej sytuacji zrobić, przeczytaj ten artykuł. Wyjaśniamy krótko i merytorycznie jak szybko i bezboleśnie możesz zmienić punkt serwisowy twojej kasy fiskalnej na inny.

Przeniesienie serwisu kasy fiskalnej jest stosunkowo bardzo proste natomiast trzeba się trzymać pewnych zasad, które są rozpisane ustawowo. Nikt nie może zabronić Tobie dokonania zmiany serwisu. Co w takim razie będzie twoim pierwszym krokiem? W pierwszej kolejności musisz wypełnić protokół przekazania serwisu, kiedy nam go już dostarczysz zostanie on przez nas wysłany do firmy POSNET, której to kasę fiskalną kupiłeś. Protokół przejęcia serwisu pobierz i wydrukuj a potem uzupełnij. By pobrać kliknij w ten link Protokół Przejęcia Serwisu.

Taki zabieg przekazania jest u nas bezpłatny*. W momencie kiedy dostarczysz do nas uzupełniony protokół, resztą zajmiemy się my. Czyli przesyłamy twój wniosek do POSNET, po czym dostajemy informacje zwrotną o tym, że serwis został przekazany / przeniesiony.

Ostatnio wiele Ostrołęckich przedsiębiorców, prowadzących własne biznesy decyduje się na przeniesienie punktu serwisowego swoich kas fiskalnych z powodu likwidacji działalności przez inne firmy zajmujące się naszą branżą. Próbujemy pomóc bo zdajemy sobie sprawę z tego jak negatywnie może wpłynąć brak posiadania działającej kasy co skutkuje brakiem sprzedaży i stratami.

PRZEKAZANIE SERWISU KASY FISKALNEJ W CZTERECH KRÓTKICH KROKACH

  • wypełnienie wniosku o przekazanie serwisu kasy fiskalnej

  • wysłanie go do producenta kas fiskalnych POSNET

  • po otrzymaniu decyzji użytkownik kasy ma 7 dni na powiadomienie urzędu skarbowego o tym ze zmienił się serwis urządzenia fiskalnego, to leży po stronie podatnika a nie serwisu, użytkownik musi zadbać o to żeby powiadomić skarbówkę

Wzór powiadomienia o przeniesieniu serwisu do Urzędu Skarbowego – link ver.1 bez decyzji

Wzór powiadomienia o przeniesieniu serwisu do Urzędu Skarbowego – link ver.2 z decyzją

  • wykonujemy wpis w książkę serwisowa ze mamy uprawnienia do tego urządzenia po przekazaniu serwisu.

Jeśli chcesz sprawdzić nasz cennik i promocje dla klientów posiadających więcej niż jedną kasę fiskalną kliknij ten link. Jeżeli szukasz stabilnego pewniaka – skontaktuj się z nami.

* Bezpłatny jeśli przekazanie wynika z zamknięcia dotychczasowego miejsca serwisowania.

 

Sprawdź za co płacisz i czy twój aktualny serwisant działa zgodnie z prawem przy przeglądzie twojej kasy fiskalnej.

Przejdź do artykułu -> kliknij ten link.

Share this Post!

About the Author : Maciej Parzych