Instalacja serwerów Ostrołęka

Porównanie kosztu utrzymania serwera w chmurze z serwerem klasycznym

Jaki serwer wybrać dla swojej firmy? Innowacją aktualnie stały się serwery w chmurze. W tej chwili właśnie przenosimy swój Plikowy, do Microsoft Azure, który stał się swoistą polisą ubezpieczeniową Microsoftu w przypadku gdyby okazało się że Office i Windows nie jest już ludziom do niczego potrzebny. Od dawna wiadomo, że Microsoft stracił swoją hegemonię, ale wydaje się że skala zwycięstwa danych w chmurze Azure nie ma końca.

Wybór odpowiedniego serwera dla firmy, który będzie spełniał wszelkie potrzeby i wymagania, jest ważną decyzją. W klasycznych serwerach trzeba liczyć się z możliwością wystąpienia licznych awarii, dużym zużyciem prądu etc. co wiąże się z dużymi kosztami utrzymania i brakiem pewności w kwestii bezpieczeństwa. Tak naprawdę czasami wystarczy burza, by przekonać się, że nie jesteśmy w stu procentach bezpieczni (mam tutaj na myśli przypadek naszego klienta, któremu po ostatniej Ostrołęckiej nawałnicy, zniszczyło płytę główną w serwerze mimo zabezpieczeń w zasilaczu i dodatkowym UPS’ie).

MAMY ALTERNATYWĘ!

Microsoft Azure (który udostępniamy firmom w naszej skalibrowanej ofercie) jest to zintegrowany pakiet usług w którym znajdują się serwery, bazy danych, urządzenia wirtualne itp.

1. Jest skalowalny

Jeśli zamierzacie prowadzić kampanię marketingową, a nie macie pewności, czy wasza własna infrastruktura wytrzyma wzmożony ruch, Microsoft Azure jest optymalnym rozwiązaniem.

Platforma umożliwia dodawanie zasobów w zależności od potrzeb związanych z narastającym lub malejącym ruchem w serwisie. Zmiany można wprowadzić od ręki i, jak już wspomniałem, nie ma konieczności uiszczania opłat z góry za dłuższy okres.

Co więcej, Microsoft Azure jest w stanie samodzielnie śledzić ruch i automatycznie dostosowywać wydajność systemu do aktualnych potrzeb. Dzięki temu system działa sprawnie, a jednocześnie nie generuje niepotrzebnych kosztów.

 2. Jest bezpieczny

Bezpieczeństwo danych to kluczowa kwestia dla każdej firmy. Na platformę Microsoft Azure składa się kilka centrów hostingowych zlokalizowanych na całym świecie. Kopie zapasowe danych można więc bezpiecznie przechowywać  w wielu miejscach jednocześnie.

Microsoft Azure jest również przygotowany na sytuacje związane z błędami popełnianymi przez człowieka. Nawet jeśli niedostatecznie zabezpieczycie swoje dane przed atakiem hakerskim, Azure zrobi za was tyle, ile się da.

3. Jest niezawodny

Oprócz bezpieczeństwa niezmiernie ważne jest, by platforma używana do hostowania serwisu była niezawodna. Azure zapewnia gotowe do użycia failovers i load balancers dzięki którym serwis nie jest narażony na spadki wydajności.

Dzięki centrom danych, zlokalizowanym na całym świecie, platforma ułatwia dostarczanie usług klientom z całego świata. Użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych nie muszą łączyć się z serwerami znajdującymi się w Europie i na odwrót – europejscy klienci korzystają z serwerów zlokalizowanych na ich kontynencie.

4. Daje nieograniczone możliwości

Kolejną zaletą Microsoft Azure i hostingu w chmurze jest możliwość rozwiązywania problemów w inny niż dotychczas sposób. W chmurze nie ogranicza nas konfiguracja sprzętu. Zamiast poświęcać czas na optymalizację procesów i tworzenie farm serwerów, można wykorzystać moc, jaką zapewnia platforma, by szybciej wykonywać bieżące zadania.

5. Oferuje zaawansowane rozwiązania

Model SaaS umożliwia korzystanie z oferowanych przez Azure produktów, takich jak Machine Learning, Stream Analytics i Power BI, w celu uzyskania lepszego wglądu w dane. Jest to o tyle wygodne, że rozwój takich usług od podstaw wymaga wiele czasu i energii.

Dzięki Azure przygotowanie do rozpoczęcia analizy danych zajmie wam zaledwie kilka godzin, nie kilka tygodni. W rezultacie znacznie szybciej będziecie podejmować trafne decyzje biznesowe.

6. Umożliwia migrację krok po kroku

Nie zawsze można od razu dokonać migracji całej aplikacji do chmury. Zazwyczaj proces ten jest naturalną konsekwencją rozwoju biznesu i niemożności obsługiwania go w ramach dotychczasowej infrastruktury. W bardziej zaawansowanych systemach istnieją współzależności między ich częściami składowymi, które nie mogą być od ręki przeniesione do chmury.

Na szczęście Azure umożliwia migrację krok po kroku. Komponenty, które nie mogą być przeniesione od razu, mogą być nadal hostowane w ramach własnej infrastruktury dopóki nie będą gotowe do migracji.

Tego typu rozwiązania hybrydowe są dobrą opcja w przypadku, gdy potrzebujecie oprogramowania współpracującego z serwisami, które nigdy nie będą mogły być umieszczone w chmurze. ” źródło – goyello blog.

Porównanie kosztów utrzymania

Sporządziliśmy porównanie kosztów utrzymania serwera klasycznego vs serwera w Azure. Jeśli chcesz sprawdzić co jest bardziej opłacalne kliknij w ten link. W przypadku dodatkowych pytań lub chęci wygenerowania przez nas oferty dla twojej firmy przejdź do strony kontaktowej i zadzwoń do nas.

 

 

Share this Post!

About the Author : Maciej Parzych